пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

Справжню писанку розписували у четвер

Прадавня стара легенда доводить: наш народ доти буде процвітати, допоки українці писатимуть писанку.
Великодня писанка - це неодмінний атрибут одного з головних релігійних свят - Воскресіння Христового. 
Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати чисте серце, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.

Так виникла писанка - символ життя, воскресіння Бога, і відродження природи. Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну, радісну.
Легенда розповідає, що коли Ісуса розіп’яли на хресті, з його ран точилася кров. З кожної її краплі виникла червона крашанка. А сльози Матері Божок, яка стояла під хрестом, молилася і гірко плакала, капали на ті червоні крашанки і кожна з них перетворювалася на чудову писанку. Забравши всі писанки та крашанки у хустину, Богородиця пішла до Пілата просити дозволу поховати свого сина. Дорогою вона дарувала писанки дітям і наказувала їм жити в злагоді та мирі. Прийшовши до Пілата, Матір Божа зомліла, а писанки з хустинки розкотилися по всьому світу. З того часу наші матері, бабусі та сестри саме до цього дня фарбують крашанки та розписують писанки до Великодня – свята Воскресіння Ісуса Христа. Після того, як їх разом із великодньою паскою освятять у церкві, їх дарують родичам, знайомим і друзям, навіть просто зустрічним, зі словами „Христос Воскрес!”. А ті їм відповідають: „Воістину Воскрес!” і щиро дякують.
За давніми церковними традиціями фарбувати і розписувати писанки необхідно в Чистий четвер. Цю традицію залюбки підтримали учні нашої школи. У Чистий четвер, 9 квітня, учні 5-х та 7-х класів на уроках трудового навчання під керівництвом Л. Я. Ханас розписували писанки. І діти, і вчителі навчалися традиційній техніці, ознайомилися з їхньою символікою, великодніми традиціями. 
Фото уроку можна переглянути у фотоальбомі 

Немає коментарів:

Дописати коментар